סבון- כל מה שרצית לדעת

 
 

 

מהו סבון?
 
סבון הוא חומר הנוצר משמן, מלח (בסיס הנתרן או בסיס אשלגן) ומים. כשחומרים אלו נמצאים ביחד בתנאים מתאימים הם הופכים לתרכובת אחת בתהליך כימי הניקרא סיבון. במהלך התהליך משתחרר גליצרין. חומרים נוספים אינם נחוצים להכנת סבון אך הוספתם מעניקה תכונות שונות לסבון בהתאם לחומרים שהוספו.
 
 
 
 
השמן בנוי ממולקולות שנקראות טריגליצרידים. מולקולות אלו מורכבות מ 3 חומצות שומן (צבועות בירוק בציור שלפנינו ומגליצרין (צבוע ורוד). המרובעים הכתומים הם הקשרים הקושרים את חומצות השומן לגליצרין. ברגע שמוסיפים את הבסיס (סודה קאוסטית למשל) (המשולש הצהוב בציור) ומים (כל התהליך מצוי במדיום של מים- הרקע הכחול) נוצר הסבון ומשתחררים הגליצרין ומולקולות מים.
בהכנת הסבון בתעשייה, מוציאים בד"כ את הגליצרין ומוכרים אותו בנפרד. בהפקה ביתית הגליצרין נשאר בסבון ומוסיף לחות לסבון.
 
 כיצד סבון מנקה?
בגלל תכונותיו המיוחדות של הסבון הוא  מסוגל לקשור אליו מולקולות מים מצד אחד ומולקולות שומן מצד שני. לכן הוא ניקשר לליכלוך השומני שעל העור ונשטף לאחר מכן במים.
דוגמא:
נניח כי יש לנו כתם לכלוך שומני על הבגד. מים בלבד אינם מנקים את הליכלוך. הסיבה העיקרית לכך היא שהשומן דוחה את מולקולות המים. כשנוסיף עכשיו סבון או דטרגנט, חלק הסבון שאוהב שומן יקשר לשומן (האזור ההידרופובי-"שונא מים" ) וחלק הסבון שאוהב מים יקשר למים (האזור ההדרופילי- "אוהב מים"). הכוחות המנוגדים המופעלים על הכתם יגרמו לו להתמוסס במים.
 
 
 מהו דטרגנט?
מרבית הסבונים הנמכרים היום בחנויות אינם סבונים אלא דטרגנטים. הדטרגנטים עשויים בד"כ מניגזרות של נפט ומוסיפים להם חומרי ריח וצבע סינטטים. לחומרים אלה תכונות של סבון והנם  בעלי יכולת לדחות שומנים שנספחו אליהם. הדטרגנטים הראשונים פותחו בגרמניה בתקופת מלחמת העולם הראשונה בעיקבות מחסור בשמן ושומן הנידרשים ליצור סבון.
 
 מהם סבוני גליצרין?
סבוני הגליצרין נפוצים ונימכרים במרבית החנויות שמוכרות סבונים. הם עשויים מגושי או פתיתי סבון גולמי  מוכן, סבון זה מורכב בד"כ ממלחי חומצות שומן בתוספת גליצרין, מים, סוכר, סורביטול וחומרים נוספים, המעניקים לסוג זה של סבון תכונות המאפשרות את המסתו בחום (מיקרוגל או סיר כפול למשל),ולאחר הפיכת החומר לנוזל, מוסיפים  לסבון מרכיבים  שונים כמו שמני בסיס , צמחי מרפא, שמנים ארומטיים, בשמים, צבעים וכו'.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר